Kommenteeri

Karolini lilleline ja lendlev lasteaia lõpukleit

Minu tõeline kirg ja põhjus, miks ma õmblemist armastan, on tegelikult ilusad kleidid. Ma olen aegade jooksul salvestanud nii oma arvutisse, Pinteresti kui ka mälusoppi suurel hulgal kleidi ideid. Kahjuks on kleitide õmblemiseks alati jäänud põhitöö, kodu ja mõmmide kõrvalt nii vähe aega. Kangahoolikuna imelised kangad kleitide õmblemiseks muudkui kogunevad. Aeg-ajalt käin neid oma riiulites ja kastides vaatamas ja silitamas ning näen vaimusilmas igast kangast nii selget visiooni lõikest ja kleidi lõpptulemusest. Õnneks on sellel suvel meie kodus sirgumas koguni kaks (kooli ja lasteaia) lõpetajat ning seetõttu tulebki asja kallale asuda.

Noorema lapse lasteaia lõpukleidi kangaks valisin välja juba vähemalt 5-6 aastat tagasi poest Kangas ja Nööp ostetud imeilusa tikanditega kanga. Teadsin, et mingit keerulist lõiget selle kanga puhul vaja ei olegi. Otsisin välja oma konstrueeritud lastekleitide kehaosa põhilõiked, mõõtsime tüdruku üle ja plaan valmis. Kuna kangas on ootamatult reljeefne ja paks, siis kroogitud seelikuosa ja igasugused satsid jäid tegumoe visandamisel kohe välja. Kõige õigemaks valikuks sellise kanga puhul on klosslõikelise seelikuosaga kleit. Kleidi alla tuleb ka kohevuse tõstmiseks hiljem juurde alt veidi näha olev tüllseelik.


Algne plaan oli sobivas toonis satiin-kandipaelaga ääristada tüllist alusseeliku alläär, nii et see jääks seeliku alt kenasti paistma. Kuna kleidi põhikanga tikitud muster kangal on väga reljeefne, siis selle allääre tagasikeeratud äär oleks jäänud liiga paks ja ebaühtlane ning seetõttu otsustasin kandipaelaga ääristada kleidi enda allääre.

Voodriks kasutasin mõnusat õhukest valget puuvillakangast. Kleidi kinnitus on seljal peitelukuga. Õmblemise protsess ise oli nii lahe. Kuna ammu pole teinud ja kangas ka keeruline, siis mõtlesin nii mõnegi detaili alles jooksupealt. Kõige suurem nuputamine oli eraldiseisva alusseelikuga. Otsustasin, et teen kolmekilhilise satsiseeliku, mis jääb tulemusena ühtlaselt laienev. Kõige raskem oli ehk välja arvutada, kuidas jaotada satsid ja millise kordajaga satse teha. Kuna kangapoed tänasel päval kinni ja kodus ainult 5 meetrit õhukest tülli, siis see seadis omakorda piirangud.
Iga päev ootas muidugi kannatamatult õmblusmasina kõrval ka peategelane ise, kes väga-väga tahtis, et kleidike valmis saaks ja juba selga panna passiks. Lõpuks see tund saabuski. Tundub, et värske kleidiomanik on tulemusega rahul ning õnnelik. Nüüd jääb vaid loota, et see keeruline aeg läbi saab ja tütar oma kaunist lasteaia lõpukleiti ka uhkelt ja edevalt kanda saaks.

Kangast jätkub veel viie kleidi jagu. Kleit saadaval ka tellimise peale Mõmmipesa e-poes just Sinu printsessile sobivas suuruses.


Lisa kommentaar

Email again: