Kommenteeri

Ideaalne materjal beebidele -musliinkanga võlud

Tänapäeval hinnatakse üha enam beebi tekstiilide ja rõivaste valmistamisel kanga naturaalsust ja ökoloogilist puhtust. Populaarsust kogub vana hea nn marlikangas ehk musliin. Välimuselt on musliin kergelt kortsuline.

Musliinkanga omadused

Musliinkangas on hõredalt kootud vähemalt kahekihilisena ning kihilisus aitab väga hästi reguleerida beebi kehasoojust. Kangas imab hästi ka niiskust ning hoiab beebi naha kuivana. Suvisel perioodil ei lase musliinkangast tekike lapsel üle kuumenenda.


Musliinkanga kasutamine 

Musliinkangas sobib oma omaduste tõttu ideaalselt beebitekkide, linakeste, suulapikeste, mähmete ja muidugi ka laste riiete tegemiseks. Musliinist valmistatud beebilapikesed on tõeliselt vajalikud abivahendid beebiga toimetamisel. Sobivad hästi beebi toitmisel, tagasiheite puhul, ila pühkimiseks, mähkmevahetuseks, nohuse nina pühkimiseks. Suuremas mõõdus beebirätikud on hea kasutada beebile õhuvanni tegemisel, mähkmevahetuse ajal, imetamisel. Kangas on hea imavusega ja ei kaota oma pehmust ja kohevat välimust ka sagedasel pesemisel.


Beebisõbralikud kangad ja sertifikaadid

Mõmmipesa beebitekid, beeilapid ja kaisutekikesed ning rätinukud on valmistatud musliinkangastest, mis on tähistatud GOTS ja Oeko-Tex® Standard 100 sertifikaadiga. Oeko-Tex® Standard 100 on spetsiaalne tekstiiltoodete märgis, mis tagab, et tooteid on testitud teatud kahjulike ainete suhtes ja need vastavad kindlatele piirnormidele. GOTS (Global Organic Textile Standard) GOTS) sertifikaat tähistab, et kanga tootmisel on jälgitud keskkonna- ning ühiskonnasõbralikku tootmisahelat.

Musliinkanga hooldus:

Kangast tohib pesta käsitsi või masinas 30-kraadises vees. Trummelkuivatus ja pleegitamine on musliinkanga puhul keelatud. Hea nipp on musliinkangast valmistatud tekikest või linakest kuivama pannes veidi venitada ja raputada kohevamaks. Kangas ei vaja triikimist.

Pehmeid musliintekikesi ja beebilapikesi leiad ka Mõmmipesa e-poest.


Lisa kommentaar

Email again: